Skip to content
Tales from the Hive
Tales from the Hive
  • Home
  • project
    • tåkeheimen
    • hivehub
    • hotseat
    • nørdheim
  • games
    • ttrpg
    • boardgames
    • lists
    • computergames
Tales from the Hive

Mandag morgen ping pong kastanje konkurranse

kryogen, October 6, 2020February 8, 2022

Lang uke. Det ble noen runder med brettspill og et nytt rollespill. Dessverre så utgikk Starfinder. Må skrive litt på historien slik at den ikke slutter av til sommeren 2021. Men det ble en runde hotseat. Det ble Threads og Mouse Guard. Håper å få skrevet mer om det.

The Hive

Hive har vokst. Vi prøver å få opp flere sider og info. Hvis noen vil jobbe med HTML, CSS og Javascript. Eller annet. Så si ifra, og dere skal få tilganger og opplæring hvis det er ønsket. Men uansett. De nye sidene er

Hiveworld

Dette er en forside til alt. Her tenkte vi å fylle ut masse linker til alt som henger sammen

Hotseat

Dette er siden som håndterer hotseat spillingene.

Threads

Dette er en side som samler opp karakterene i Threads. Info, beskrivelse og system kommer her.

Eksisterende sider er:

Hivehub.no

Dette er bindeleddet i hele hive. Her kommer info om alt som skjer. Det har et forum for diskusjoner og linker.

Hivecloud

Dette er nextcloud for adventures/prosjekter. Har litt problemer med https greiene, men jeg kan hjelpe til inntil dette er oppe å kjører riktig.

Spill

Vi har spillt Galaxy Trucker. Det er fortsatt fantastisk. Første runde, eller egentlig andre runde da vi spilte Threads online for en stund siden, av Threads ble spillt. Gjennomgang av hub’en der karakterene holder til, og en oppkobling til Mouse Guard. Og der ble «Grain Peddler» spillt. Skal skrive mer om dette også. Vi har også spilt worm/snake på RaspBerry’en og ping pong i full blåst, mens vi kastet kastanjer på hverandre. Kanskje ikke en OL gren, men gøy. (Og innimellom, litt vondt).

Har satt meg inn i rollespillet Traveller. Det virker ganske gøy, i hvert fall karater bygging. Kanskje dette blir en hotseat fra meg.

Prosjekter

Holder på med HTML for alle de nye sidene. Dette burde kanskje være et adventure på Hivecloud, men så langt har jeg ikke tenkt. Si ifra hvis noen vil hjelpe til

Underholdning

Simple and Stoopid ser film, og denne gangen var det Parasite, og god ide, men det virker ikke som den var helt for oss. Mulig vi har litt andre meninger om ting. Vi følte litt på et par av fremstillingene, men som sagt det kan være kun oss. Grei film, kult konsept.

Uka som kommer

Da dette blir skrevet på tirsdag og ikke mandag, så vet jeg nå at Warhammer utgår. Dessverre, men da blir kvelden brukt til å klargjøre til neste gang.

Det hviskes om at det blir en hotseat denne uken. Og på lørdag er det tegneseriegreie på Deichmanske.

Setter av mye tid for å lære/utvikle mine HTML kunnskaper.

God spilling

mandag morgen galaxy truckerhivehotseatmouse guardparasitesimple and stoopidthreadstraveller

Post navigation

Previous post
Next post

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 nimmt anachrony ark nova bga board game arena bärenpark cartographers catan dungeon world exploding kittens fortnite Foundry fylleangst records galaxy trucker gloomhaven hey thats my fish hive hivehub hotseat king of tokyo lost ruins of arnak minecraft nidavellir no man's sky nørdheim otherverse port royal potion explotion scythe sherlock holmes simple and stoopid skull sleeping gods starfinder symbaroum Terraforming mars the mind the mind extreme the quacks of quedlinburg threads tinderblox ttrpg UNO flip warhammer wingspan

Arkivet

  • February 2025
  • January 2025
  • November 2024
  • October 2024
  • September 2024
  • August 2024
  • July 2024
  • June 2024
  • May 2024
  • April 2024
  • March 2024
  • February 2024
  • January 2024
  • December 2023
  • November 2023
  • October 2023
  • September 2023
  • August 2023
  • July 2023
  • June 2023
  • May 2023
  • April 2023
  • March 2023
  • February 2023
  • January 2023
  • December 2022
  • November 2022
  • October 2022
  • September 2022
  • August 2022
  • July 2022
  • June 2022
  • May 2022
  • April 2022
  • March 2022
  • February 2022
  • January 2022
  • December 2021
  • November 2021
  • October 2021
  • September 2021
  • August 2021
  • July 2021
  • June 2021
  • May 2021
  • April 2021
  • March 2021
  • February 2021
  • January 2021
  • December 2020
  • November 2020
  • October 2020
  • September 2020
  • August 2020
  • July 2020
  • June 2020
  • May 2020
  • April 2020
  • March 2020
  • December 2019
©2025 Tales from the Hive | WordPress Theme by SuperbThemes